Објавено на:

Претрес во Охрид, пронајдена дрога!

t

На 22.05.2024 во 21.20 часот во Охрид, полициски службеници од Одделението за недозволена трговија со дрога при СВР Охрид го лишиле од слобода А.М.(29) од Куманово. При претрес во домот кој привремено го користел во Охрид, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, бела прашкаста материја, грендер и дигитална вага. По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Денеска и утре, охриѓани ќе го прослават…

Со богослужба во манастирот посветен на овој…

Левица: Со дозвола на Пецаков (не)познати изведувачи…

Несанкционираното самоволие на неколку локални моќници и…

Скопјанец пронајден починат во хотел во Охрид

На 09.06.2024 година во 00,09 часот, во…

Уапсен Холанѓанец во Охрид – кршел амбулантно…

Охридската полиција синоќа привела 31-годишен холандски државјанин…

ГОЛЕМА АКЦИЈА ЗА СУЗБИВАЊЕ НА УЛИЧНО ДИЛЕРСТВО:…

Во рамки на криминалистичка истрага која од…