Приведена наставничка од Неготино по пријава е дека малтретирала ученици

t

Наставничка од Неготино била приведена вчера попладне, откако била пријавена дека психички малтретирала ученици, информираа денеска од СВР Велес.

„Вчера во 17.30 часот полициски службеници од ОВР Неготино ја лишиле од слобода Т.Ј.С.(48) од Неготино, наставничка во училиште во Неготино, постапувајќи по пријава според која таа психички ги малтретирала учениците за време на настава. Т.Ј.С. е приведена во полициска станица и по документирање на случајот против нејзе ќе биде поднесена соодветна пријава“, информира СВР Велес.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Автомобилот на исчезнатиот фризер од Велес е…

Пред два дена во скопско Бразда бил…

(Документи)СКАНДАЛ ВО ВЕЛЕС: Местеле тендер за да…

Плодна е "љубовта" меѓу градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ…

Маж од Неготино фатен со кокаин во…

СВР Велес поднесе кривична пријава против Ѓ.М.(33)…

Во Битола приведена скопјанка барана со шест…

Денеска (21.11.2023) околу 17 часот полициски службеници…

Приведена наставничка од Неготино по пријава е…

Наставничка од Неготино била приведена вчера попладне,…