Приведена прилепчанка: Се однесувала агресивно со полицајците

t

На 26.02.2022 во 06.25 часот на ул.“Мирослав Крлежа“ кај Министерство за култура од полициски службенци во Полициска станица Центар била приведена И.Н.(28) од Прилеп затоа што го нарушила јавниот ред и мир и агресивно се однесувала кон полициски службеници кои извршувале службени дејства, велат од МВР.

Против неа ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пронајдени оружје и муниција, приведени две лица…

На 17.03.2023 во Прилеп полициски службеници од…

Акциска контрола на МВР: Казина во Прилеп,…

При спроведена контрола од страна на припадници…

Тетовски дилери се противеле на апсење па…

Двајцата тетовци кои вчера биле приведени за…

Силна екcплозиja денеска ги вознемири жителите на…

Денеска околу 11 часот во Територијалната противпожарна…

Бугарија бара да се отворат гласачки места…

„34 земји дадоа дозвола за одржување избори…