Приведена прилепчанка: Се однесувала агресивно со полицајците

t

На 26.02.2022 во 06.25 часот на ул.“Мирослав Крлежа“ кај Министерство за култура од полициски службенци во Полициска станица Центар била приведена И.Н.(28) од Прилеп затоа што го нарушила јавниот ред и мир и агресивно се однесувала кон полициски службеници кои извршувале службени дејства, велат од МВР.

Против неа ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Трагедија: Загина 29-годишно момче на патот Прилеп-Градско

Загина 29-годишно момче од Прилеп во сообраќајна…

На сред ноќ упаднале во домот на…

На 20.03.2024год., во 03:30 часот во Полициската…

Бог да чува: Пациент препратен во Прилеп…

Немало кој да стави катетер на пациент…

СКАНДАЛ: Девојки морале да „пијат кафе“ со…

КОЈ БИ ПУШТИЛ ДЕТЕ ВО УМС ЗА…