Приведени разбојници во Велес

t

Полициски службеници од Полициската станица за безбедноста на патниот сообраќај при СВР-Велес, денеска околу 8.30 часот ги лишиле од слобода М.Г. (25) и О.Т.(32), двајцата од Велес, соопштија од МВР.

Полицијата постапувала по претходно добиена пријава дека утрото околу 08 часот извршиле разбојништво во спортска обложувалница и со употреба на сила врз вработената, одзеле пари.

– По кратко време, лицата се пронајдени и приведени во полициска станица. Известен е јавен обвинител и по документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава, се наведува во соопштението од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

МВР: Нема повредени во пукањето во Тетово

Ниту едно лице не е повредено во…

ВРИЕ ОД ПОЛИЦИЈА: АТЕНТАТ ВО ТЕТОВО!

Вечерва имаше пукање во Тетово, а полицијата…

Шокантна вест: Ненадејно почина селекторот на младата…

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација до 17…

Тошковски тврдеше дека Салиу нападнал полицаец, но…

Иако министерот за внатрешни работи Панче Тошковски…

Два тунели за бегство најдени во затворот…

Два тунела кои требало да бидат употребени…