Објавено на:

Приведен државјанин на Романија: Се обидел да измами скопјанка

t

Од МВР соопштуваат дека на 01.03.2022 во Полициската станица Карпош бил приведен Л.Г.(18) од Романија. Тој се сомничи дека на 17.02.2022 измамил 77-годишна жена од Скопје, односно дека сторил кривично дело по член 247 од Кривичниот законик. Според пријавеното, тој се претставил како бизнисмен од странска земја и нудел предмети на продажба, а притоа барал да му се плати во злато.

Со Л.Г. бил извршен службен разговор во присуство на Јавен обвинител и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Силен земјотрес во Романија

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според…

Лекар специјалист во Србија зема 1.100 евра…

Претседателката на Сојузот на лекари и фармацевти…

Невреме во Романија, илјадници луѓе се без…

Во 19 окрузи во Романија има силен…

На 31 март Бугарија и Романија влегуваат…

Бугарија и Романија од 31 март годинава…