Приведен криминалец од Арачиново – ќе оди во затвор

t

На 08.02.2022 во 14.55 часот на подрачјето на Гази Баба, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го привеле С.Б.(35) од с.Арачиново.

Тој се барал по судска наредба за издржување казна затвор во траење од три години, а се барал по уште четири потерници. Тој бил спроведен до Казнено-поправната установа Затвор Скопје за издржување на казната.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

“Див север”: Изгореа три автомобили во Арачиново…

На 20.02.2023 околу 01:30 часот во Полициското…

Арачиновец фатен со 200кг храна со поминат…

Вчера во 11.00 часот, полициски службеници од…

Драма во Арачиново: 33-годишник со навлака од…

Основното јавно обвинителство Куманово донесе наредба за…

Градоначалникот на Арачиново: Секоја општина има криминални…

Градоначалникот на општина Арачиново, Ридван Ибраими, вечерва во…

Едно лице е приведено: Детали за вчерашната…

Во полициска акциска контрола во угостителски објекти…