Приведен маж од Вевчани, пукал кон кучиња домашни миленици

t

Вевчанец со воздушна пушка пукал кон кучиња домашни миленици, додека сопственикот ги шетал на улица.

МВР објави дека мажот е приведен,а станува збор за 67-годишник со иницијали П.П. од Вевчани.

„Тој се сомничи дека околу 18.00 часот со воздушна пушка пукал кон кучиња домашни миленици, сопственост на Г.М. од Вевчани, кои на улица биле во придружба на сопственикот“, соопштуваат од полицијата.

Пушката била одземена, а по целосно документирање на настанот, против П.П. ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Почина 7-месечно бебе од Вевчани: ОЈО ќе…

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Охрид издаде повеќе…

Вевчанскиот карневал го откажа забавниот дел од…

Вевчанскиот карневал го откажа забавниот дел од…

Приведен маж од Вевчани, пукал кон кучиња…

Вевчанец со воздушна пушка пукал кон кучиња…

(Видео) Мицкоски на Вевчанскиот карневал: Им посакам…

Претседтелот на ВМР-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, отпатува во…