Приведен скопјанец, во неговото возило пронајдени девет лица од Сирија  

t

Полицијата денеска попладне околу 17 часот на автопатот Гевгелија – Демир Капија го лишила од слобода Р.А.(50) од Скопје. Лицето било забележано како во товарно возило „форд“ со скопски регистарски ознаки превезува мигранти.

Како што соопшти МВР, возилото било запрено и во него биле пронајдени девет лица мигранти од Сирија.

Р.А. бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот, во координација со јавен обвинител, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Спречен нелегален влез на шест мигранти…

Мобилен тим при Секторот за контрола и…

Орбан за мигрантите: Не сакаме тероризам и…

Унгарскиот премиер Виктор Орбан продолжи со своите…

38 НАПАДИ на американски воени бази во…

Американските воени бази во Ирак и Сирија…

Скопјанец превезувал мигранти од Сирија

Полицијата денеска попладне околу 17 часот на…