Прилепчанец загинал во пожар во викенд куќа

t

Осумдесет и деветгодишен прилепчанец со иницијали Т.М. починал во пожар кој ја зафатил викендичката во која што живеел во околината на Прилеп.

Како што информираат од СВР Битола, изутрината, во 8,10 часот во прилепската полиција e пријавено дека околу 7 часот настанал пожар во викенд куќа во месноста Бегова ливада, во околината на Прилеп. Во викенд-куќата живеел 89-годишниот прилепчанец со иницијали Т.М. Тој починал на лице место.

Смртта ја констатирал лекар од Итната медицинска помош, а увид направил јавен обвинител и телото е предадено на семејството

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ангелов: Нема информации за горење какви било…

Како што извести директорот на Центарот за…

Починат маж од Холандија пронајден во куќа…

Вчера во 05.50 часот во СВР Охрид…

Пожар во фабрика во Тетово, има повредени…

Пожар избувна во производствено-деловен објект на патот…

(Фото) Пожар во Карпош гори сува трева

Пожарот е забележан околу 13:30 часот. Гори…

Општина части, плаќа народ… 141,5 МИЛИОНИ ДЕНАРИ…

Додека има овци, ќе има и волна,…