Објавено на:

Прогноза на УХМР: Од петок голема промена во времето, најавени снег и студ

t

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност која во попладневните и вечерните часови постепено ќе се зголемува. По одделни котлини се уште ќе има услови за појава на магла.

Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Како што соопшти УХМР, од петок следува период на променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег.

Дневните температури значително ќе опаднат.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Џабе го дадовме името?! Димитров: ЕУ не…

Поранешниот вицепремиер и министер за надворешни работи…

Османи: Уставните измени што побрзо да станат…

Уставните измени треба што побрзо да станат…

Член на комисијата потврди: Бугарските историчари инсистираат…

Не работиме на утврдување на статусот на…

(Во живо) Отварање на бугарскиот културно-информативен центар…

Следете го во живо отварањето на новиот…

Добро утро со Инфомакс: Денешните историски докажувања…

Ѓорче Петров е македонски професор, публицист, историчар,…