Објавено на:

Простак: Албанецот Даку по ремито со Хрватска: Пи*ка им мајчина на Србите и Македонците

t

Албанија се спаси од пораз против Хрватска со гол во 95. минута (2-2), но натпреварот го одбележаа провокативни пораки од трибините, а уште поголем скандал направи Мирлинд Даку кој по дуелот ја пцуеше и Македонија.

Наместо како спортист да ги смири страстите меѓу навивачите, Даку уште повеќе ги разгоре страстите и водеше навредливо скандирање.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вучиќ: Сè уште очекувам притисок за воведување…

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска изјави дека…

Украинската армија призна: Руските сили ги уништија…

Руските вооружени сили целосно поразија поголем дел…

Ким Џонг Ун испрати воен поздрав до…

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун на средба со…

Кривична против маж од Кочани, со туѓа…

СВР Штип поднесе кривична пријава против 41-годишниот…

Овчарски кучиња искасале жена во Гостиварско

Вчера во 11.50 часот во ОВР Гостивар…