Прстен вреден 750.000 евра е пронајден во правосмукалка

t

Раководството на еден од најпознатите хотели во светот „Рик Париз“ соопшти дека утрово е пронајден исчезнат дијамантски прстен вреден 750.000 евра, кој е во сопственост на гостин, бизнис менаџер од Малезија.

„Благодарение на темелната потрага на безбедносните агенти на „Рик Париз“, прстенот е пронајден утрово. Сакаме да им се заблагодариме на вработените кои беа активни во истрагата, бидејќи секојдневно многу професионално си ја вршат работата“, соопшти менаџментот а пренесува Паризиен.

Како што додаваат од управата на хотелот, најпрвин се мислело дека се работи за кражба, но „Рица“ демантирала.

„Скапоцен камен е пронајден во вреќа од правосмукалка“, соопшти познатиот хотел.

Гостинот, кој беше во француската престолнина на саемот за туризам, во петокот поднесе пријава во полициската станица во Париз.

Пред тоа забележала дека недостасува вреден прстен, кој го оставила на масата во собата.

Извор

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Прстен вреден 750.000 евра е пронајден во…

Раководството на еден од најпознатите хотели во…

Пукaњe пред хотел во Струга, ова се…

На 25.02.2022 година околу 14 часот, во…

(Видео) Голем пожар во хотел во Барселона…

Најмалку девет лица, од кои едно е…

(Видео) Апceња во хотелот каде што е…

На неколку часа пред почетокот на сослушувањето…