Пукање во Визбегово: Повреден 20-годишник

t

Пукање во скопско Визбегово било пријавено синоќа во 20:30 часот.

Според информациите, едно лице е рането во нозете, по што било пренесено во Градската општа болница.


„ Едно лице испукало со огнено оружје кон О.И.(36) од с.Визбегово, Н.Љ.(27) од Скопје, В.Н.(40) од Куманово и Е.Р.(20) од Скопје. Со повреди во пределот на нозете се здобил Е.Р., по што бил пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“ велат од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонија на месечно ниво троши најмалку струја…

Претседателот на РКЕ, Марко Бислимовски информира дека…

ЕК си постави ултиматум сама на себе:…

За прв пат денеска Европската Комисија се…

Пак се буричка во Уставот? Пендаровски се…

Претседателот Стево Пендаровски денеска прими делегации на…

Пекевски: Сметам дека после јуни Албанија ќе…

Политичкиот аналитичар Синиша Пекевски смета дека бугарското…

Владата го овласти амбасадорот Талески да даде…

Владата на Република Македонија соопшти дека на…