Пукање во Чаир: Го нападнал со остар предмет па со оружје

t

На 11.03.2022 во 18.30 часот на подрачјето на Чаир од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје бил лишен од слобода К.О.(26) од Скопје.

-Тој околу 12.20 часот на подрачјето на Чаир, по меѓусебно недоразбирање, физички го нападнал А.К.(36) од Скопје, му се заканувал со остар предмет и испукал од огнено оружје, при што никој не бил повреден, информира МВР.


По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Одреден притвор за 28 годишникот кој пукаше…

Надлежен јавен обвинител до судија на претходна…

Како на филм во Чаир:  Му удрил…

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за…

Алијанса за Албанците: ДУИ ги направи албанските…

Синоќешниот инцидент во Чаир во којшто учествуваа…

Пукање во Чаир: Скопјанец ги нападнал полицајците…

Околу 19.45 часот вчера пријавено е дека…

ПУКАЊЕ ВО ЧАИР: Во инцидентот учествувал заменик…

Во угостителскиот објект „Галаксија“ во Чаир, настанала…