Објавено на:

Путин: Западот ќе му најде замена на Зеленски следната година

t

Рускиот претседател Владимир Путин смета дека Западот за сите непопуларни одлуки ќе го обвини Владимир Зеленски, а потоа ќе му најде замена, тоа би можело да се случи во првата половина на следната година.

„На Запад едноставно не сакаат да го сменат Зеленски, не е време, мислам дека ова е очигледно за сите непопуларни одлуки, вклучително и намалувањето на старосната граница за регрутација и поради тоа ќе му најдат замена.

Мислам дека тоа ќе биде некаде во првата половина на следната година“, рече рускиот лидер на прес-конференција во Виетнам.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нова провокативна изјава на Медведев: Русија да…

Русија треба да направи се за да…

Сијарто: Ако не ја запреме војната стотици…

Стратегијата на Европската унија и НАТО не…

Кина до НАТО: Добро размислете што правите…

Кина го советува НАТО да размисли за…

НАТО се обврза да обезбеди воена помош…

НАТО официјално се обврза да обезбеди воена…

Гаши се сретна со претседателот на украинската…

На маргините на Парламентарниот самит во Вашингтон,…