Пaндемијата коси во Србија: Речиси 9000 зaболени во последното деноноќие, починaле 24 лица

t

Во последните 24 часа во Србија се потврдени 8.949 нови случаи на коронавирус, врз основа на 26.133 тестирани примероци.

Од последното известување починале 24 лица.

На респиратори се 87 пациенти со коронавирус, а хоспитализирани се вкупно 2.229 пациенти со оваа инфекција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Еве како ќе изгледа парламентот на Србија…

Според 50 отсто обработени избирачки места, листата…

(Видео) СНС на Вучиќ прогласи победа на…

Српската народна странка пргласи пробеда на парламентарните…

Вучиќ по затворање на гласачките места: Резултатите…

Претседателот Александар Вучиќ вечерва кратко зборуваше пред…

Затворени избирачки места во Србија, опозицијата имаше…

Избирачките места во Србија за вонредните парламентарни,…

Избори Србија: Излезноста до 18 часот е…

Миладин Ковачевиќ, директор на Републичкиот завод за…