Пpeгазена жена во Тетово, со тешки повpeди прeнесена во болница

t

На 21.01.2022 година во 16.15 часот е пријавено дека во Тетово на кружен тек на бул. “Илинденска“ со бул. “М.Тито“ се случила сообраќајна несреќа во која патничко моторно возило марка “голф“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од И.Ш. (45) од село Горна Речица, тетовско, удрило во В.С. (54) од Тетово. В.С. била пренесена во Клинички центар Тетово, каде се констатирани тешки телесни повреди.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пожарот избувна од дефибрилатор, не од продолжен…

Мумин Исмаили е сведок на трагедијата во…

Драма во Тетово: Маж и жена физички…

„На 29.07.2022 во 12.45 часот во СВР…

Заскитан куршум заврши во 40 годишен маж…

Од заталкан куршум синоќа бил повреден 40-годишник…

Пожарите не стивнуваат: Моментално гори во Струмица…

Во земјава активни се два пожара, меѓу…