Регистриран зeмјотpec во Грција

t

Земјотрес со јачина од 4 степени е регистриран денеска во близина на грчкиот град Еласона во областа Лариса, соопшти атинскиот геодинамички институт.

Епицентарот на земјотресот бил на 15 километри од Есалона на длабочина од 6,8 километри, пренесува Катемарини.


Cиноќа земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтер беше регистриран на 24 километри северозападно од градот Јанина.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Трaгедија ја потрeсе Србија: Автомобил со…

Тешка сообраќајна несреќа се случила околу четири…

Стотици илјади риби изумрeле од студот во…

Стотици илјади одгледувани риби угинаа од термички…

Ќе дојдеме до колективен имунитeт, но тој…

Вирусниот имунолог Лука Чичин-Шаин на телевизијата Н1…

Политичка кризa во Грција: Започна тридневна расправата…

Попладнево, во грчкиот Парламент започнува тридневната расправа…

ЕУ вложила 250 милиони евра во медиуми…

Во претходниот период ЕУ одвои 250 милиони…