Регистриран зeмјотpec во Грција

t

Земјотрес со јачина од 4 степени е регистриран денеска во близина на грчкиот град Еласона во областа Лариса, соопшти атинскиот геодинамички институт.

Епицентарот на земјотресот бил на 15 километри од Есалона на длабочина од 6,8 километри, пренесува Катемарини.

Cиноќа земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтер беше регистриран на 24 километри северозападно од градот Јанина.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Силен земјотрес во Грција

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според…

(Видео) Македонска народна музика ечи низ улиците…

Низ улиците на Солун ечи народна македонска…

АЈ НА ЗДРАВЈЕ ГРЧКО ВЕТО ЗА АЛБАНИЈА

Грчко вето за пристапните преговори на Албанија. …

Грчкиот премиер збесна откако Велика Британија ненадејно…

Атина изрази „навреденост“ од премиерот Риши Сунак…

Земјотрес ја стресе Македонија утринава

Земјотрес утрово е регистриран во Македонија. Според…