Објавено на:

Реми со Бугарија: Српските фудбалери се пласираа на ЕУРО 2024

t

Српската фудбалска репрезентација следната година ќе игра на Европското првенство во Германија, бидејќи во последниот квалификациски натпревар одигра 2:2 со Бугарија во Лесковац.
Нашите фудбалери за прв пат од 2000 година ќе играат на континенталниот шампионат, а патувањето на ЕУРО 2024 чиј домаќин е Германија е обезбеден во последното коло.

„Орлите“ на селекторот Драган Стојковиќ Пикси одиграа 2:2 со Бугарија во Лесковац и станаа 17. тим што заедно со домаќинот се пласираше на ЕП.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Комитетот за елиминација на расна дискриминација при…

Комитетот за елиминација на расна дискриминација при…

Бугарскиот парламент контра Радев: Оружје во Украина…

Бугарскиот парламент го отфрли ветото што претседателот…

(Фото)УЖАС: Таткото на малиот монструм Кецмановиќ ја…

И сестрата на Коста Кецмановиќ заедно со…

Истражување: Србите имаат 50% словенска генетика, останатото…

Денешните Срби имаат околу 50-60 отсто словенско…

Хил: На маса не е признавање на…

Американскиот амбасадор во Србија, Кристофер Хил во…