Република Македонија протера Албанец! Ова се деталите

t

На 05.10.2022 на ул„Маршал Тито“ во Кичево, полициски службеници од Полициската станица Кичево го привеле Ф.И.(50) од Република Албанија, затоа што непријавено престојувал на подрачјето.

Тој бил предаден во Одделението за прекуграничен криминал, миграции, странци и реадмисија Кичево и му бил поднесен соодветен поднесок, а од Основен суд Кичево изречена му е парична казна и протерување од Република Македонија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Американски топ дипломат го уништи Христијан…

Заменикот на државниот секретар на САД, О'Брајан…

Ковачевски: ДПМНЕ го кочи европскиот пат на…

Одговорноста има име и презиме, тоа е…

Социјалните мрежи горат по вчерашното реми: Од…

Социјалните мрежи вријат откако Македонија вчера ѝ…

Добро утро со Инфомакс: Наше знаме е…

Добро утро Македонци, денеска ви го пренесуваме…

Албанец баран од 180 земји фатен во…

Албанскиот државјанин Бесник Николи, инаку познат како…