Објавено на:

Ријана е бремена: Со кого го очекува своето прво дете?

t

Ријана го чека првото дете со своето момче АСАП Роки и денеска првпат го покажа трудничкото стомаче во јавност. Двојката беше снимена како се шета во близина на домот на американскиот рапер во Харлем и Ријана не се трудеше да го сокрие заобленото стомаче, иако температурите во Њујорк се многу ниски.

Засега не се познати други детали за бременоста на 33-годишната пејачка по потекло од Барбадос.

По неколку месеци шпекулации, Ријана и АСАП Роки во мај 2019 потврдија дека се во врска.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мејер: САД, ЕУ и партнерите инвестираа милиони…

 Претставници на 36 јавни претпријатија од Скопскиот,…

Националниот долг на САД со нов рекорд

Долгот на земјата ги помина фамозните 33…

САД посредувал за договор помеѓу ММФ и…

Вашингтон беше лут на претходната влада на…

Листа на најмоќните земји во светот

САД, Кина и Русија остануваат најмоќните земји…

Бајден бара промени во Советот за безбедност…

Американскиот претседател Џозеф Бајден ќе ја потврди…