Објавено на:

Русија воведе санкции за Бајден и неколкумина останати функционери на САД: Забранет влез во земјата за Џастин Трудо

t

Русија воведува санкции против претседателот Бајден и државниот секретар на САД Блинкен соопшти руско Министерство за надворешни работи.

Еве повеќе од списокот на погодени Американци од руските санкции:

Хилари Клинтон, Хантер Бајден, ВХ Спокс Џен Псаки и шефот на одбраната Лојд Остин меѓу другите официјални лица.

Раша тудеј објави дека Русија му забранила влез во земјата на Џастин Трудо, канадскиот премиер кој е еден од нјажестоките критичари на специјалната воена операција на Русија во Украина.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Споредбите меѓу Хитлер и Путин се неправедни:…

Чешкиот претседател Милош Земан се спротивстави на одлуката на…

Србија нема да ги прифати резултатите од…

Министерот за надворешни работи Никола Селаковиќ изјави…

Анкета во Запорожје: 93% од гласачите на…

Огромното мнозинство гласачи кои првиот ден учествуваа…

Поранешни руски генерали смируваат: Малку е веројатно…

Русија веројатно нема да користи нуклеарно оружје…