Објавено на:

Русија воведе санкции за Бајден и неколкумина останати функционери на САД: Забранет влез во земјата за Џастин Трудо

t

Русија воведува санкции против претседателот Бајден и државниот секретар на САД Блинкен соопшти руско Министерство за надворешни работи.

Еве повеќе од списокот на погодени Американци од руските санкции:

Хилари Клинтон, Хантер Бајден, ВХ Спокс Џен Псаки и шефот на одбраната Лојд Остин меѓу другите официјални лица.

Раша тудеј објави дека Русија му забранила влез во земјата на Џастин Трудо, канадскиот премиер кој е еден од нјажестоките критичари на специјалната воена операција на Русија во Украина.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Портпаролот на ЕУ: Војната во Украина ќе…

Европската унија има јасен и дефиниран став…

(Видео) Трамп: Лично ќе го предупредев Путин…

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп изјави дека…

Пукна брана на реката Урал, илјадници руски…

Околу 4.000 домаќинства со најмалку 10,000 жители…

АТЕНТАТ НА ВИСОК РУСКИ ФУНКЦИОНЕР: Го избоделе…

Гувернерот на областа Мурманск, Андреј Чибис е…

Лавров: Кина го предложи досега најразумниот мировен…

Кина го предложи досега најразумниот мировен план…