Објавено на:

Русија забрани изнесување на готовина над 10.000 долари од државата

t

Руските граѓани веќе не можат да ја напуштат земјата со над 10.000 долари во странска валута во рака, откако претседателот Владимир Путин издаде таков декрет.

Наредбата стапува во сила од денеска, јави Би-Би-Си.


Потегот доаѓа откога санкциите од западните земји ја осакатија руската економија и ја намалија вредноста на рубљата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Русија го напушта Болоњскиот процес: Ќе се…

Русија го напушта Болоњскиот процес, воведува унифициран…

(Фото) Падна уште еден град во Доњецк:…

Руските сили ја презедоа контролата врз градот…

(Фото) Руски бродови “обвинети” за кражба на…

На Твитер се објавени сателитски снимки од…

Утрински брифинг на Министерството за одбрана на…

Утрински брифинг на Министерството за одбрана на…

(Видео) Кренато руското знаме на Плоштадот на…

Руските војници го кренаа руското знаме на…