Објавено на:

Русија обвини: Испитувања на лиљаци предводено од САД било вршено во 2019 година во Украина – Дали имало обид за создавање на коронавирус?

t

Руско Министерство за одбрана објави дека проектот за патогено испитување на лилјаци предводен од САД во Грузија и Украина започна во октомври 2019 година, во пресрет на пандемијата на коронавирус

Министерството за одбрана на Русија соопшти дека дознало за итно уништување на документи во биолошката лабораторија Керсон.


Русија го поставува прашањето дали имало обиди за создавање на коронавирус и во Украина и Грузија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Надежта последна умира: Џонсон верува дека Украина…

Британскиот премиер Борис Џонсон за време на…

Захарова: Целата ЕУ може да се соочи…

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи,…

Лидер на руска партија предложи Калининград да…

Лидерот на руската политичка партија Праведна Русија…

Украинците во Доњецк чекаат оружје

По падот на регионот Луганск украинските вооружени…

Зеленски бара 100 милијарди евра за обнова…

„Закрепнувањето на Украина е најголемиот придонес за…