Салиу: Благодарам за безрезервната поддршка, вистината ќе излезе на виделина – Продолжуваме со бескомпромисна работа!

t

Продолжуваме со бескомпромиска борба, порача на Фејсбук новинарот Фуркан Салиу откако вчера беше уапсен од страна на ЕБР на фудбалски натпревар.

– Ви благодарам на сите за безрезервната поддршка што ми ја дадовте во врска со случајот на моето апсење од специјалните единици. Уште еднаш ве уверувам дека шпекулациите на МВР за наводен напад на полицаец од моја страна се целосно невистинити. Во наредните денови очекуваме да излезе целосната вистина за случајот.

Ги повикувам и сите медиуми и колеги новинари да не ги земаат здраво за готово сите информации кои кружат во јавноста, туку истите да ги проверат пред да ги објават.

Заедно ќе го надминеме и овој предизвик.

Продолжуваме со бескомпромисна работа! – напиша Салиу на Фејсбук.

По ослободувањето од станица, доцна вечерта Салиу даде изјава за медиумите.

Детали за случајот прочитајте во продолжение.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Претседателката Сиљановска Давкова ќе ги прими поглаварите…

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ќе ги…

Македонките се мажат најмлади во регионот, на…

Жените во Македонија најмлади стапуваат во брак…

ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ГЛАСА И СО…

Пратениците денеска го изгласаа Изборниот законик, со…

Исчезна 14-годишната Ринеса: Ако имате било каква…

Новинарот Фуркан Салиу, објави дека е исчезнато…

Европскиот план за развој на Западен Балкан…

САД ја поддржуваат ЕУ во намерата да…