СДСМ: Со ДПМНЕ е можно само враќање назад во режим и изолација

t

Со ДПМНЕ е можно само враќање назад во режим и изолација, велат од СДСМ.

ДПМНЕ за само два месеци на чело на МВР јасно покажа дека има намера со сила да владее,  доколку ја добие власта.

ДПМНЕ го врати ВМРО-МВРО и брутално го уапси новинарот Фуркан Салиу, во обид за замолчување и заплашување, откако објави афера директно поврзана со ДПМНЕ.

Деновиве беше нападната и новинарска екипа на ТВ24 на партиски митинг на ДПМНЕ.

Исто како во времето на режимот, ДПМНЕ напаѓаат и навредуваат новинари, монтираат анкети, јавниот сервис го користат како месен комитет на партијата, ја загрозуваат демократија, слободата на говорот.

Нападите на новинарите и злоупотребите на медиумите го покажуваат вистинското лице на Мицкоски и неговата партија.

ДПМНЕ, нема план, ни понуда за иднината, го блокира европскиот пат на државата.

Од друга страна СДСМ има јасна визија и план за европска иднина, план за завршување на преговорите и членство во ЕУ до 2030 година.

Граѓаните знаат дека гласот за СДСМ е глас за Европа, глас за слобода и демократија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Петров ги подбра пратениците на СДСМ: Срам…

Срам ме изеде што денеска никој од…

Левица со апел до земјоделците да пријават…

Деновиве сме сведоци на многу варијации и…

Сѐ уште нема конечен договор меѓу ЗНАМ…

– Сѐ уште нема конечен договор, тоа што…

Почнаа преговорите меѓу ВМРО-ДПМНЕ и ЗНАМ за…

Вчера вечер во просториите на Движењето ЗНАМ…

Петровска: За Сиљановска и ВМРО-ДПМНЕ Македонија нема…

Откако новата претседателката Гордана Сиљановска -Давкова не…