СДCM ќе се бopи пpoтив клиeнтeлизмот: Игор – Шема на чело на партиското тело

t

СДСМ формираше нов партиско тело: Совет за креирање и имплементирање политики, а за претседател на Советот е избран Игор Ивановски, поранешен потпреседател на СДСМ.

-Овој совет како помошно тело на претседателот на партијата ќе креира политики и стратегии, но и ќе ја следи имплементацијата на проектите. За претседател на ова тело е избран Игор Ивановски.

Започнуваме процес на отфрлање на внатрепартискиот клиентелизам. Суштински го менуваме курсот во делот на комуникација со членството и граѓаните, рече претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Изборот е европска иднина со СДСМ и…

Изборот пред граѓаните е јасен, европска иднидна…

(Фото+видео) Хаос во Штип: Излеана нафта по…

Државен инспектор за животна средина од Одделението…

Ковачевски: Во ВМРО-ДПМНЕ може да станете лесно…

Видов една изјава на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ…

СДСМ: ДПМНЕ ја остави Универзална да се…

ДПМНЕ ја остави Универзална сала да се…

Со глас за европската коалиција граѓаните ќе…

Клучното прашање на овие избори е одлуката…