Се запали Мерцедес во движење во Скопје

t

На 28.03.2022 во 09:42 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Христијан Тодоровски Карпош“ настанал пожар во патничко возило во движење „мерцедес“, со скопски регистарски ознаки, управувано од С.А.(41) од с.Сингелиќ, скопско.

Од екипа на Бригадата за противпожарна заштита пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема.

Увид бил извршен од екипи на МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Изгоре угостителски објект на државниот правобранител Речи…

Пожар рано изутринава избувна во угостителски објект…

(Фото) Голем пожар над Кондово!

Голем пожар гори над Кондово. Пожарот е…

Арачиновец со „Мерцедес“ се удрил во полициско…

Вчера во 17.40 часот било пријавено дека…

Пожар во Нови Сад: Пожарникарите се борат…

Попладнево на улицата „Фрушкогорска“ во Нови Сад…

(Видео) Огромни огнени пламени голтнаа цел трговски…

Голем пожар избувна во трговскиот центар Арши…