Објавено на:

Се огласи Карлеуша: Има само 1 порака за Душко Тошиќ

t

Јелена Карлеуша вчера околу пладне пријавила во полиција дека сопругот Душко Тошиќ и удрил шамар. Полицијата од Савски Венац веднаш одговорила на повикот на пејачот и пристигнала во нивниот семеен дом на Дедиње, каде останале извесно време, земајќи изјави од обвинетиот, оштетениот и сведокот, бидејќи инцидентот се случил пред нивните семејства за време на празничен ручек.

За овој случај вчера се сврте целата српска јавност, а како што објавија медиумите, Јелена одбила да даде изјава, а на Тошиќ му било изречена итна забрана за пристап и контакт со сопругата во следните 48 часа.

Јелена во тешки моменти доби јавна поддршка од трансродовата пејачка Електра Елит, која немаше влакна на јазикот:

– Од мене поддршка до небо за Јелена Карлеуша! Останете силни како и секогаш и по стоти пат престанете со насилството врз жените – напишала Електра на својата инстаграм сторија и ставила емотикон со срце. По оваа објава таа повторно проговори, а овој пат директно го удри Душко Тошиќ.

– Поддршка за Јелена! Душко е се освен машко…не знам како покрај ваква лавица не си научил дека агресијата се манифестира само во кревет. Но, таму веројатно не си можел ништо да и направиш – изјавила пејачката.

На Карлеуша своевидна поддршка и пружи и поранешната шминкерка и водителка Јелена Маќиќ, а нејзината објава најмногу е насочена кон тоа што повеќето членови на естрадата, но и пријателите на Јелена, вчера цел ден молчеа.

– Душко Тошиќ ја удри сопругата! Интересно… Не што направи, слабец како слабец, а ги има толку многу! Интересно е што молчите за тоа! – напиша Јелена.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ова е поинаква Русија, Србија треба да…

Амбасадорот на САД во Србија, Кристофер Хил,…

Србија ја бојкотира ЕУ: Нема да учествува…

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, ја оцени…

Продолжува драмата во српската репрезентација: Влаховиќ демантира…

Српскиот репрезентативен напаѓач Душан Влаховиќ ги демантираше…

Српската “шљивовица” стана светско културно наследство

УНЕСКО ја запиша српската шљивовица на Репрезентативната…

Курти: Ако Србија реши да нè нападне,…

Косовскиот премиер Албин Курти изјави дека не…