Објавено на:

Се скарале па довршиле со тупаници: Тепачка за паркинг во Гостивар

t

Основното јавно обвинителство – Гостивар поднесе обвинителен предлог против 35-годишен жител од село Беловиште, обвинет за кривично дело „тешка телесна повреда“ од член 131 став 1 од Кривичниот законик.

Од Обвинителството информираат дека на 7 август 2021 година, по претходна вербална расправија за паркинг место во Гостивар, обвинетиот започнал физичка пресметка со едно оштетено лице од село Србиново, при тоа удирајќи го по телото и главата и нанесувајќи му тешка телесна повреда – скршеница.​​

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Затворете прозорци и не излегувајте ако не…

Тетово, Гостивар, Кичево, Битола, Охрид денеска се…

Тешка сообраќајна несреќа во гостиварско

Вчера во 18.30 часот во ОВР Гостивар…

Маж од Гостивар фатен па уапсен со…

На 01.01.2023 во 21:15 часот на подрачје…

Татко се обидел да го прегази синот…

Педесет и шестгодишен маж со иницијали Љ.А.…

Драма во Скопје: Маж расекол и претепал…

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против…