Објавено на:

Силен земјотрес во Романија

t

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала е регистриран во Романија, покажуваат податоците на Националниот институт за геофизика, геодезија и географија.
Неговиот епицентар е на 50 километри од градот Бузау.

Потресот се случил неколку минути пред 13:00 часот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Земјотрес ја стресе Босна и Херцеговина

Земјотрес со јачина од 3,4 степени според…

Силен земјотрес во Романија

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според…

Лекар специјалист во Србија зема 1.100 евра…

Претседателката на Сојузот на лекари и фармацевти…

Земјотрес во Србија!

Земјотрес со јачина од 2,5 степени според…

Невреме во Романија, илјадници луѓе се без…

Во 19 окрузи во Романија има силен…