Објавено на:

Силeн зeмјотрес ја пoгoди Јапонија

t

Земјотрес со јачина од 5,4 степени според Рихтеровата скала го погоди островот Рјукју во југозападна Јапонија, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар (EMSC).

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 10 километри, јави „Ројтерс“.


Претходно беше соопштено дека земјотресот бил со јачина од 5,8 степени.

Засега нема извештаи за евентуална материјална штета или повредени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Силен зeмјотрес со јачина од 7,1 степен…

Земјотрес со јачина од 7,1 степени според…

Регистриран зeмјотрес во Хрватска, засега нема податоци…

Нов земјотрес е регистриран во Хрватска, овој…

Силен земјотрес на Света Гора, почувствуван во…

Земјотрес со јачина од 5.4 степени по…

Земјотрес во Албанија, почувствуван и во Мaкедонија

Земјотрес со јачина од 4,7 степени по…

Битолчани повторо се разбудија со земјотpec

Утрово битолчани повторно се разбудија вознемирени од…