Скопјанец прeтепан и пpободен во Сарај, зaвршил во болницa

t

На 02.02.2022 во 03:18 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „8 Септември“ со повреди бил донесен Џ.А.(38) од с.Сарај, скопско.

Во службен разговор со полициски службеници тој изјавил дека околу 01:35 часот во с.Сарај бил физички нападнат со тврди предмети од три лица, од кои едното го познавал.

Според пријавеното, едно од лицата со остар предмет му нанело повреда.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Неколку израелски војници се повредени по напад…

Неколку израелски војници се повредени по напад…

Дејли Мејл: Борис Џонсон размислувал за воен…

Екс-премиерот беше кажано дека е „збеснат“ откако…

Се огласија Xyтите по нападот на американски…

Во соопштението објавено на социјалните мрежи, Хутите…

Пентагон: Американски воен брод и повеќе комерцијални…

Пентагон се огласи откако претходно денеска, и…

Масовен ракетен напад од Либан врз северен…

Од 30 во 50 ракети денеска биле…