Скопјанец тeшко поврeдeн, излетал од пат кај охридскиот аеродром

t

Скопјанец е тешко повреден откако влета со автомобилот излетал од пат во близина на охридскиот аеродром.

-На 28.01.2022 година во 06.20 часот, на магистралниот пат Охрид-Кичево, кај влезот за аеродромот во Охрид, патничко возило „Голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Н.К.(64) од Скопје излетал надвор од коловозот, информира СВР Охрид.

Притоа, возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Специјалната болница „Св.Еразмо“ во Охрид.

Увид извршија полициски екипи од СВР Охрид.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Договорот од Охрид е гаранција за мирот…

Албанскиот претседател Бајрам Бегај ја поздрави, како што наведува…

Oхриѓанец ја нападнал мајка си па тргнал…

На 17.03.2023 во 18.30 часот, од полициски…

Заврши тирлатералната средба меѓу Вучиќ, Курти, Борел…

Трилатерална средба меѓу претседателот на Србија, Александар…

Позната агендата за средбата Вучиќ-Курти во Охрид

Премиерот на Косово, Албин Курти, во сабота во…

Кој лаже, охриѓани или Пецаков?

Не за џабе народот нема доверба во…