Смртни закани за данските ракометари по поразот од Франција

t

Ракометната репрезентација на Данска водеше речиси цел натпревар, а на крај минимално загуби од Франција, што значеше елиминација на репрезентацијата на Исланд.

Избраниците на Николај Јакобсен беа жртви на заканувачки и навредливи пораки преку социјалните мрежи.

Некои од нив добија повици преку кои беше изразено незадоволство од нивната игра во завршницата од натпреварот. Данските медиуми споделија дел од пораките кои стигнаа до репрезентативците.

Ракометната федерација на Данска ги осуди овие испади на фановите и порача дека ќе преземе соодветни чекори со помош на полицијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Борел: Американскиот „одбранбен штит“ над Европа наскоро…

Американскиот „одбранбен штит“ над Европа наскоро би…

Франција повеќе не е заинтересирана да разговара…

Франција повеќе не е заинтересирана за „разговор…

Уапсена француска градоначалничка, дома чувала 70 килограми…

Француската полиција ја уапси градоначалничката на градот…

Вучиќ од Париз: Стекнувањето на „рафали“ би…

Започнавме со важни средби за нашата земја,…

Вучиќ денес на средба со Макрон: 14…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска во…