Солзи радосници на лицето на тетка Биљана од Кисела Вода

t

Во заедничка хуманитарна акција, денес Панчо ДНК и градоначалникот на општина Кисела Вода ги разубавеа празничните денови на тетка Биљана од населбата 11.Октомври во Кисела Вода.

„Крајот на неделата да го завршиме со убави вести. 😊 По нашата објава за тетка Биљана и финансиската ситуација во која се наоѓа, на наше големо задоволство градоначалникот на општината Кисела Вода, Господинот Орце Ѓорѓиевски се приклучи на повикот / акцијата и обезбеди – донираше тоа што Тетка Биљана го побара од нас како најбитна работа, а тоа е: електричен шпорет и дрва за да може да ги истурка ладните денови кои допрва доаѓаат.
Секоја чест за Господинот Орце кој треба да е пример на сите останати градоначалници насекаде ширум државата како не треба да се забораваат оние сограѓани на кои навистина им треба помош.
И најбитно од се, да не го заборавиме мотото #СитеСмеИсти “ – напиша стои на ФБ профилот на ДНК.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Крај на сите сомнежи: Пригожин е мртов,…

ДНК анализата потврдила дека Пригожин е мртов-…

(Видео) Филмска акција на МВР: Запленета дрога…

На 14.04.2023 полициски службеници од Одделот за…

Запленети половина тон тутун за наргиле и…

Во заедничка акција на инспектори од Секторот…

Голема акција на МВР во скопски угостителски…

На 23.10.2022 во временскиот период од 00.00…

Акција на МВР во Прилеп: Пронајдена дрога,…

На 20.09.2022 во Прилеп, полициски службеници од…