Сообраќајна несреќа во Центар: Сообраќајот е привремено блокиран

t

Во овие моменти сообраќајна несреќа буквално го закочи сообраќајот во центарот на градот.

Станува збор за блокирана раскрсница кај Собранието во Скопје, со што автоматски е блокиран и во застој целиот тој сообраќај од Рекорд и кон него.


Во овие моменти потешка околност и за возачите е и дождот кој започна неодамна да врне во главниот град.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Санација на оштетени заштитни столбови на улиците…

Екипите на ЈП „Улици и патишта“ Скопје…

(Фото) Силно невреме во Скопје: Се урна…

Невреме проследено со силен ветер и дожд…

Драма во скопски Центар: Соседи се тепале…

Жител на Центар вчера нападнал негов сосед…

Јужниот дел од Мексико погоден од ураганот…

Агата, најсилниот ураган во историјата, што во…

Експлозија во Филаделфија: Најмалку 4 лица загинаа…

Најмалку четири лица загинаа по експлозија во…