Спремен за „луда журка“: Скопјанец фатен со кокаин, марихуана и МДМА во непосредна близина на ноќен клуб

t

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Б.К.(29) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

Имено, на 19.01.2022 во Скопје, во близина на ноќен клуб, полициски службеници кај пријавениот пронашле и одзеле кокаин, марихуана и металендиоксиметамфетамин (MDMA).

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кацарска: Ништо не се губи ако се…

Претседателката на Уставниот суд Добрила Кацарска, вечерва…

Кацарска објасни: Кривичниот законик не важи за…

Добрила Кацарска, претседателката на Уставниот суд гостуваше…

(Видео) “Апасиев е будала, не може да…

Уредникот на Инфомакс, Александар Митовски, вечерва открива…

(Видео) Како не им е срам?! Наместо…

Наместо да излезе на протест за Онкологија,…

Шоле ќе ги смирува Вучиќ и Курти:…

Специјалниот советник во Стејт департментот, Дерек Шоле,…