Срдечна средба на Ковачевски со Александар Сорос

t

Премиерот Димитар Ковачевски на маргините на Парискиот мировен форум се сретна со првиот човек на Фондацијата отворено општество, Александар Сорос.

„Добро беше да се види Димитар Ковачевски со добро расположение и насмеан, иако ја има една од најтешките работи од сите премиери во Европа“ напиша Александар Сорос.

Тој неодамна го презеде раководењето на Фондацијата од неговиот татко Џорџ Сорос.

Ковачевски во Париз имаше и работна вечера во Елисејската палата, со претседателот на Француската република, Емануел Макрон, каде што се споделила определбата за здружено дејствување и ефикасни одговори на актуелните предизвици во светот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Израелскиот претставник на ОН го нападна Сорос…

Однесувањето на еврејскиот милијардер е „срамно“, но…

Ќе има ли средба Блинкен-Лавров во Скопје?

Американската страна не побарала средба меѓу рускиот…

Орбан со закон ќе ги контролира странските…

Унгарската владејачка партија Фидес планира да поднесе…

Ковачевски во Виена: Економската соработка и интеграција…

Економската соработка и интеграцијата на земјите е…

Срдечна средба на Ковачевски со Александар Сорос

Премиерот Димитар Ковачевски на маргините на Парискиот…