Српски твитерџија објави солена шега: Сите држави со сино-жолти знамиња се измислени – Кои држави ги наброи?

t

Српскиот твитер профил Војвода Миличиќ објави “солена” шега во врска со државите чии знамиња имаат сина и жолта боја.

“Сите држави со сино-жолти знамиња се измислени” – пишува тој, а во описот на твитот ги стави знамињата на Косово, Украина, Босна и Херцеговина и Европската Унија.

Погледнете го неговиот твит во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Скопјани на цела држава наплаќаат паркинг во…

Социјалните мрежи вријат заради информацијата дека за…

Млада девојка од Судиска Арабија осудена на…

Млада студентка од Саудиска Арабија, која студира…

(Фото) “Јавете се и порачајте им да…

На Твитер се споделува табела со телефонските…

БОМБА: Илон Маск го раскинува договорот за…

Главниот извршен директор на Тесла, Илон Маск…

Твитер гори, сите удрија по Пендаровски: Мора…

Твитерџиите се пуштија на најјако откако пртседателот…