Објавено на:

Страшна сообраќајна несреќа во Влае: Учесниците се итно префрлени во болница

t

Во страотен судир на два автомобила, од кој едниот бил „Фиќо“, попладнево во скопската населба Влае се тешко повредени маж и жена, кои биле итно префрлени во болница, објави порталот Скопје1.

Според информациите од очевидци, несреќата се случила во непосредна близина на „Влајко“ и мостот „Обединети нации“.

Засега нема информации за здравствената состојба на повредените.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) УШТЕ ЕДНА ТРАГЕДИЈА: Руски борбен авион…

Во Иркутск авионот Су-30 се урна врз…

Хорор во САД: Авион удри во зграда,…

Мал авион се урна во американската сојузна…

(Фото) Страшна несреќа во Хрватска: Се судрија…

Товарен и патнички воз се судриле вчера…

Jaкимовски: Планот во Влае не е спорен,…

Градоначалникот на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски во…

Јужниот дел од Мексико погоден од ураганот…

Агата, најсилниот ураган во историјата, што во…