Објавено на:

Судењето на Новак Ѓоковиќ ќе може да се следи во живо

t

Teнисерот Новак Ѓоковиќ веќе четврти ден е во имиграциски хотел во Мелбурн, каде ја чека судската разврска за неговиот случај, дали ќе му биде дозволен влез во Австралија.

Одлуката треба да биде донесена во понеделник наутро, или вечерва на полноќ по средноевропско време, кога ќе започне рочиштето за жалбата на првиот тенисер во светот. Неговите адвокати ќе се обидат да го уверат судот, место да го вратат назад, да изберат Ѓоковиќ да учествува на „Австралија Опен“.

Ова секако ќе биде еден од најгледаните настани годинава, а целиот процес поради транспарентност ќе биде пренесуван во живо.

Преносот во живо ќе може да го гледате на овој ЛИНК.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бугарски одбојкар: Проблемот ќе се реши со…

Бугарија мора да има намерна државна политика…

(Фото) Скандал: Салата Парк во Струмица е…

До редакцијата на Инфомакс стигнаа фотографии и…

Шампионот на Македонија подготовките ќе ги започне…

Освојувачот на шампионската титула од сега веќе…

Милиони луѓе ќе останат без основни потреби,…

Дали ни доаѓа глобална рецесија? Расте стравот…

Жална вест: Судија претепан до смрт поради…

Во Ел Салвадор се случила трагедија каква…