Објавено на:

Судењето на Новак Ѓоковиќ ќе може да се следи во живо

t

Teнисерот Новак Ѓоковиќ веќе четврти ден е во имиграциски хотел во Мелбурн, каде ја чека судската разврска за неговиот случај, дали ќе му биде дозволен влез во Австралија.

Одлуката треба да биде донесена во понеделник наутро, или вечерва на полноќ по средноевропско време, кога ќе започне рочиштето за жалбата на првиот тенисер во светот. Неговите адвокати ќе се обидат да го уверат судот, место да го вратат назад, да изберат Ѓоковиќ да учествува на „Австралија Опен“.

Ова секако ќе биде еден од најгледаните настани годинава, а целиот процес поради транспарентност ќе биде пренесуван во живо.

Преносот во живо ќе може да го гледате на овој ЛИНК.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Захарова: Каде е Западот да даде безусловна…

Изјавата од канцеларијата на генералниот секретар на…

Глобалното производство на нафта опадна нагло за…

Глобалното производство на нафта опадна нагло за…

Гутереш: Конфликтите ширум светот се „смртоносен гладен…

Животот на милиони луѓе зафатени од конфликти…

Град Скопје ги реконструираше спортските игралишта на…

Годинава се реконструирани спортските игралишта на средните…

Ди Цајт: Победа на Русија ќе значи…

Русија не треба да ја добие војната…