Сѐ уште нема конечен договор меѓу ЗНАМ и ВМРО-ДПМНЕ

t

 Сѐ уште нема конечен договор, тоа што можам да го споделам е дека разговорите се одвиваат во позитивен дух, изјави  портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски, одговарајќи на новинарско прашање дали Движењето ЗНАМ станува дел од Владата и кои ресори би ги добиле.

Доцна синоќа од Движењето ЗНАМ информираа дека била одражана средба за соработка со ВМРО-ДПМНЕ на ниво на потпретседтаели на партии, , на која се разговарало за стратешките определби, политичките начела и политичката платформа за соработка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ковачки: Следи целосна трансформација, ресетирање на системот…

Македонија е пред нов почеток, пред нова…

Талески: ВМРО-ДПМНЕ ги излажа граѓаните, нема поништување…

Ова е еден вид изборна измама, ВМРО-ДПМНЕ…

Талевски: ВМРО-ДПМНЕ ја направи најголемата изборна измама…

Пратеникот од редовите на СДСМ, Миле Талевски…

Собранието денеска ја избира дваесеттата Влада од…

 Собранието денеска во 11 часот треба да…

ВЛЕН се сервилни кон ВМРО-ДПМНЕ, реагираат од…

ВМРО го отстранува Балансерот, вреди да се…