Татко се обидел да го прегази синот во гостиварско

t

Педесет и шестгодишен маж со иницијали Љ.А. од селото Флорино е приведен од страна на полицијата.

Тој околу 12.30 часот во близина на место викано „Голема нива“, помеѓу Форино и Чајле, по претходна расправија, физички го нападнал неговиот 32-годишен син и се обидел и да го удри со возило во кое претходно двајцата се превезувале.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Наставничка од Гостивар тепала ученик во основно…

53-годишна наставничка во основно училиште од Гостивар…

Пронајден кокаин во вредност од 30.000 ЕВРА!…

Гостиварецот, кај кого при претрес на домот,…

Наставничка физички нападнала ученик во Гостивар

Наставничка нападнала ученик во основно училиште во…

Гостиварци од 17 до 42 години групно…

Полицијата поднесе кривични пријави против 12 луѓе…

Македонските ученици кои се во Турција чекаат…

Групата од осуммина македонски државјани кои биле…