Твит на денот: Општина Драчево ќе распореди војска во Пехчево но нема намера да ја нападне Бугарија

t

Твитер профилот “Општина Драчево” се пошегува со моменталната ситуација во Украина и активностите на НАТО во однос на специјалната воена операција на Русија.

“Општина Драчево” информираше дека ќе распореди војска кај Пехчево но нема намера да ја нападне Бугарија.

Го пренесуваме твитот во целост:

“Со оглед на расплетот на настаните и проактивноста на НАТО, Општина Драчево ќе распореди свој армиски баталјон на бугарската граница близу Пехчево со цел рутински воени вежби и ја уверува јавноста дека во никој момент нема ингеренции да ја нападне соседна Република Бугарија.” – стои во Твитот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Полицаец пронашол камена гробница од античко време…

Саркофаг (камена гробница) од античко римско време…

Разбојничка кражба во Драчево!

На 19.07.2024 во 12.20 часот, полициски службеници…

Нема Влада во Бугарија ни со вториот…

Веднаш ќе го вратиме мандатот на претседателот…

Ќучук: Северна Македонија мора да го спроведе…

Шенген, проширувањето и владеење на правото –…

Македонски концепт бара Муцунски да го раскине…

Националниот Комитет на политичката партија Македонски Концепт,…