Објавено на:

Тепачка на улица “Македонија”, употребени остри предмети

t

На 19.05.2022 во 21.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред угостителски објект на улица „Македонија“ бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Ш.Љ.(20) и А.А., двајцата од Скопје, при што биле употребени и остри предмети.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Странски платеници во Украина учествуваа во крвава…

Странски борци на забава во пијана состојба…

Се степале двајца соседи во Аеродром

Двајца повозрасни соседи, во вторникот физички се…

(Видео) Тензии во украинскиот парламент за малку…

Тензии во украинскиот парламент (Врховна Рада), за…

Морничава тепачка во Торонто: Маж го тепа…

Човек (45) од Торонто е уапсен откако…

Што е со децата? Нови тепачки во…

Полицијата информираше за два одделни случаи на…