Тешка сообраќајка во Неготино – повредени се млади лица

t

На 12.02.2022 во 04:30 часот на регионалниот пат Р1 103 Неготино-Лакавица, во с.Пепелиште, патничко возило „сеат леон“, со неготински регистарски ознаки, управувано од И.Ѓ.(27) од Неготино, излетало надвор од коловозот.

Во несреќата возачот И.Ѓ. и неговите сопатници С.Р.(26) и Р.Т.(28), сите од Неготино, се здобиле со тешки телесни повреди, а сопатникот Д.С.(26) од Неготино се здобил со повреди, констатирани во Општа болница-Кавадарци, односно во Комплекс клиники „Мајка Тереза“. Увид извршила екипа од Полициска станица Неготино.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Струмица, Неготино и Охрид вечерва најзагадени градови…

Струмица, Неготино, Охрид и Прилеп вечерва се…

Приведен краден од Неготино

На 23.11.2022 во 23:50 часот во с.Пепелиште,…

(Видео) УШТЕ ЕДНА ТРАГЕДИЈА: Руски борбен авион…

Во Иркутск авионот Су-30 се урна врз…

Хорор во САД: Авион удри во зграда,…

Мал авион се урна во американската сојузна…

(Фото) Страшна несреќа во Хрватска: Се судрија…

Товарен и патнички воз се судриле вчера…