Тешка сообраќајка кај Визбегово, неколку повредени

t

Вчера во 17.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автопат–обиколница на Град Скопје, кај село Визбегово, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „пежо“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 45-годишниот Ј.И. од село Глумово, скопско и патничко моторно возило „фиат“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 20-годишниот И.Н. од Скопје, извести МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот од возилото „пежо“, Ф.С.(46) од Скопје, а со телесни повреди се здобиле двајцата возачи и уште еден сопатник од возилото „пежо“ Б.К.(24) од Скопје, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ и Градската општа болница „8 Септември“, соопшти МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото галерија) ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА кај Велешко…

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва кај…

(Фото+видео) Тешка сообраќајна несреќа во Кисела Вода!

Две лица се повредени во сообраќајна несрека…

Бројот на повредени од терористичкиот напад во…

Бројот на повредените од терористичкиот напад во…

Нови детали за терористичкиот напад во Москва:…

Девет хоспитализирани по терористичкиот напад во Красногорск…

Вашинтон: Хути нападнале британски товарен брод, полесно…

Два проектили на јеменските Хути денеска погодиле…