Тинејџер од Србија yбиeн во Трст поради девојка

t

Уапсен 21-годишен осомничен за убиство на тинејџер со српско потекло.

Се сомневаат дека го задавил во близина на железничката станица во Трст, а дека мотивот е девојката во која двајцата биле вљубени.

Телото на Р.Т. било пронајдено на 8 јануари во подрум на една зграда, јавува РТС.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Камионџија од Босна и Херцеговина убиен во…

45-годишниот Џемал Чардаковиќ е убиен вчера во…

ХОРОР во Иран: Ученичка убиена затоа што…

Уште една ученичка, наводно, била убиена од…

ХОРОР во Србија: Татко си ја убил…

Убиството во Вршац, каде што таткото Марко…

Како на филм: Кавадарчанка го убила па…

Полициски службеници од СВР Велес – ОВР…

(Видео) Нова трагедија во Иран: Сурово убиена…

Хадис Наџафи, 20-годишна жена застрелана и убиена…