Тони Михајловски разочаран: Ми дојде желба да ја напуштам Македонија

t

Македонскиот актер Тони Михајловски на својот профил на Фејсбук објави статус во кој ја откри својата желба.

„На 54 години првпат ми дојде желба да си заминам, да ја напуштам Македонија. И најверојатно ќе си ја исполнам таа желба“, напишал Михајловски на Фејсбук.
Под објавата на Михајловски се редат коментари, а тој во еден од одговорите напишал дека посакува да „замине од оваа небиднина“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Американски топ дипломат го уништи Христијан…

Заменикот на државниот секретар на САД, О'Брајан…

Дачиќ на средби со Лавров, Шаленберг, Сијарто…

На маргините на 30. Министерски совет на…

Спасовски: Доверената организација на Самитот на ОБСЕ…

Степенот на безбедност во Скопје, за денешниот…

Малолетници со нож ограбиле врсници во Чаир!

СВР Скопје поднесе кривична пријава против двајца…

НЕ НАСЕДНУВАЈТЕ НА ЛАГИ: Не е точно…

Не е точно дека исчезнатото 14-годишно девојче…